Biyografi

biyografi

Psikoterapist

Doç. Dr. D. Hakan Delibaş

İnönü üniversitesi tıp fakültesinden 2007 yılında mezun olan Dursun Hakan Delibaş, 2007 yılından beri psikiyatri alanında çalışmaktadır. Uzmanlık eğitimini 2012 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlamıştır.  Mayıs 2012 – Temmuz 2012 tarihleri arasında Kars Devlet Hastanesinde psikiyatr olarak görev yapmıştır. Daha sonra 2012 Temmuz ayında, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatr olarak atanmıştır. 2012-2014 tarihleri arasında açıköğretim fakültesi sağlık kurumları işletmeciliği önlisans bölümünden mezun olmuştur. 29.05.2020 tarihinde doçent ünvanı almıştır. 

Tamamlanmış ve devam eden birçok bilimsel araştırma ve projeleri bulunmaktadır. Eylül 2021 tarihine kadar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya devam etmiştir. Bu kurumda diğer branşlarda asistanlara eğitimler vermiştir. Birçok ulusal ve uluslararası dergide hakemlik yapmıştır. 

Psikiyatri eğitimine başladığı süreçten sonra yıllık düzenli olarak yapılan ulusal ve uluslararası birçok psikiyatri kongresine katılımcı, konuşmacı ve oturum başkanı olarak iştirak etmiştir. Ruhsal toplumsal beceri kazandırma eğitimi, bilişsel davranışçı psikoterapi, destekleyici psikoterapi, kabul ve kararlılık terapisi, EMDR psikoterapisi, cinsel terapi, mindfullness, hipnoz eğitimleri almıştır. Hastalarıyla gündelik pratiğinde tüm bu aldığı eğitimleri eklektik olarak kullanarak gerekli durumlarda tedaviye ilaç ekleyerek ruhsal hastalıklara tedavi etmektedir. 

Eylül 2021 tarihinden itibaren kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

AKADEMİK ÇALIŞMALAR >>

Psikoterapiler

EMDR Terapisi,  Davranışçı Bilişsel Terapi (BDT) ve Kabul Kararlılık Terapisi (ACT) başta olmak üzere yenilikçi ve güncel psikoterapi yöntemleri uygulanır. Kişilerin olumsuz duygu ve düşüncelerden kurtulmasının yanında hedefleri doğrultusunda bir yaşam sürmeleri sağlanır.

Kişinin terapi hedefleri belirlenir. Terapistiyle birlikte bu yolda hareket edilmesi sağlanır. Süreçte aksamalar olabilir, bu aksamaları terapist kibarca danışana fark ettirir ve tekrar yanı alışkanlıklar kazanmak üzere deneyimlemeye devam edilir.

DAHA FAZLA BİLGİ

Evde Ruh Sağlığı Hizmeti

Tıp alanındaki teknolojik gelişmeler, koruyucu sağlık hizmetleriyle günümüzde ortalama insan ömrü giderek uzamakta ve ülkemizde dahil olmak üzere toplumlar yaşlanmaktadır. Yaşlanmanın beraberinde getirdiği fiziksel kısıtlanma tüm hastalıklarda olduğu gibi ruhsal bozukluklarda da evde tedaviyi zaruri hale getirmiştir.

DAHA FAZLA BİLGİ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

emdr-terapisi-izmir

EMDR Terapisi İzmir

EMDR Terapisi İzmir İçin Yetkili Psikoterapist Doç Dr. D. Hakan Delibaş. Yenilik…

Devamını Oku
akademik-calismalar

Akademik Çalışmalar

2010 Erol Almıla, Delibaş Dursun Hakan, Tenekecioglu Irem, Mete Levent (201…

Devamını Oku